czym jest pianka EvoPoreHRC, kobieta, poranek, sypialnia

Czym jest pianka EvoPoreHRC?

1

Branżę materacy można podsumować jako nowoczesne materiały + zaawansowane metody produkcji. Zrozumiałe jest więc to, że można się pogubić w szerokiej ofercie produktów. Dlatego w tym artykule przybliżymy wysokoelastyczną piankę EvoPoreHRC – nowoczesną piankę, którą z czystym sumieniem polecamy.

EvoPoreHRC = trwałość

Metody produkcji materacy oraz używane do tego materiały są nieustannie rozwijane i ulepszane, by dać możliwie najlepszy produkt. Taką genezę ma też pianka EvoPoreHRC, która zawitała na rynek jako nowsza generacja pian PUR i HR. Nazwa HRC oznacza High Resilience Climate i mówi o jej ekstremalnej trwałości. Wilgotność i temperatura powietrza oraz ciała użytkownika negatywnie wpływają na stan i właściwości materacy piankowych. Pianka się wtedy rozmiękcza, co oznacza, że zmniejsza się jej zdolność odpowiedniego podpierania ciała podczas snu.

Pianka EvoPoreHRC jest odporna na warunki klimatyczne oraz na nacisk tworzony przez ciężar ciała użytkownika. Nie zmienia swojej struktury pod ich wpływem, nawet długotrwałym. Trwałość pianki EvoPoreHRC, czyli odporność na wilgotność, temperaturę i nacisk, jest niesłychanie wysoka. I nie jest to jedynie pusty frazes, bowiem przeprowadzono porównanie tej pianki z pianką HR oraz lateksową. Pianka EvoPoreHRC uzyskała o 40% lepsze wyniki w parametrach trwałości.

CZYTAJ:  Pianka AventO2 – co to takiego?

EvoPoreHRC = elastyczność

Pianka EvoPoreHRC przez długie lata od zakupu zachowuje niezwykle wysoką sprężystość i elastyczność punktową. Dzięki temu materac ugina się jedynie w miejscach naciskanych przez ciało śpiącej osoby, a nie na całej swojej powierzchni. Takie podłoże idealnie dopasowuje się do wagi ciała i jego krzywizn, podpierając sylwetkę nieskończenie wieloma punktami podparcia. Mięśnie i stawy mogą się rozluźnić i bez przeszkód zregenerować podczas nocnego odpoczynku. Dzięki swojej otwartokomórkowej strukturze pianka EvoPoreHRC jest przewiewna i gwarantuje dobrą wentylację materaca. Niweluje także efekt przegrzewania się użytkownika, ponieważ reguluje temperaturę jego ciała, odprowadzając nadmiar ciepła na zewnątrz materaca.

EvoPoreHRC = bezpieczeństwo

Wysoka jakość pianki EvoPoreHRC nie jest zbiegiem okoliczności, a wynikiem spełnienia ściśle określonych standardów produkcji i nieustannie przeprowadzanych kontroli. Pianka posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 gwarantujący brak substancji szkodliwych dla zdrowia dzieci i dorosłych. Pianka jest również oznaczona standardem CertiPUR, który zapewnia o bezpieczeństwie jej stosowania i braku szkodliwego działania na zdrowie oraz środowisko. Jej wytwarzanie jest zgodne z normą ISO 9001, zapewniającą o obecności systemu zarządzania jakością. Pianka i jej wytwarzanie posiada ekologiczny certyfikat „CO2  friendly” i „CFC free” –  gwarantujący produkt bez freonów i emisji gazów cieplarnianych niekorzystnych dla środowiska.

CZYTAJ:  Materac wysokoelastyczny czy termoelastyczny – który lepszy?

Oczywiście w ofercie Materasso jest kilka modeli materaców zrobionych z tej niezwykłej pianki. Materac Swiss Energy zapewnia idealne podparcie ciała dzięki cechom pianki EvoPoreHRC, a specjalna piana HR doskonale amortyzuje zbędne naciski na ciało ludzkie. Natomiast materac Thermo Silver oprócz pianki EvoPoreHRC posiada piankę Thermo Silver z mikrokapsułkami PCM. Z ich pomocą materac jeszcze lepiej reguluje temperaturę ciała użytkownika, ponieważ kapsułki wiążą w sobie emitowaną przez niego energię cieplną.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ