swiss exclusive

Domowe SPA w Twojej sypialni

1

W ofercie firmy MATERASSO dominują materiały produkowane w oparciu o biokomponenty roślinne. Są to najnowocześniejsze materiały, produkowane w takich krajach europejskich jak Włochy (lider na rynku mebli, materaców) czy Szwajcaria.

Te wysokiej klasy materiały trafiają przede wszystkim do najlepszych materaców w ofercie, jakie znajdziecie Państwo w kolekcji EXCLUSIVE. Sama nazwa kolekcji jest zobowiązująca i poza niesamowitymi walorami ergonomicznymi, cechuje się także wysoką jakością i trwałością materiałów. Stąd też 15-letnia gwarancja pro-rata i bardzo wysokie obciążenia ortopedyczne, cechujące m.in. materac SWISS EXCLUSIVE.

Co czyni materac Swiss Exlusive tak wyjątkowym? Jest to niewątpliwie bardzo ekskluzywny materac, w którego budowie wykorzystano dwie najlepsze pianki: MIND FOAM z słonecznej Italii oraz AventO2 z górskiej Szwajcarii.

CZYTAJ:  Materasso Exclusive Collection

Budowa

Pierwsza piana, wykorzystująca technologie kosmiczne, odpowiada za ergonomię podparcia ciała podczas snu. Stanowi niejako „amortyzator” dla ciała śpiącego człowieka. Jej zdolność do natychmiastowego kopiowania naturalnych krzywizn ciała, bez względu na jego ułożenie, pozwala mięśniom rozluźnić się, a delikatny masaż pobudza układ krwionośny do wydajniejszej pracy. Przekłada się na to prawidłowe dotlenienie tkanek i kory mózgowej, co zapewnia regenerację i odprężenie.

Prawidłowa pozycja kręgosłupa podczas snu zapewnia ulgę i odprężenie. Pomiędzy dyskami kręgosłupa zwiększa się szczelina, która natychmiast jest wypełniana płynem rdzeniowym. Płyn ten odpowiada za odpowiednie „smarowanie” naszego kręgosłupa i w ciągu dniu broni dyski przed wzajemnym zgniataniem się. Dlatego tak ważne jest dbanie o odpowiedni wypoczynek kręgosłupa.

Aromaterapia

Nie mniej ważny jest tu fundament materaca, którym w tym przypadku jest szwajcarska piana AventO2. Ta wysokoelastyczna pianka produkowana jest w oparciu o naturalny olejek z lawendy lekarskiej. Dzięki temu podczas snu przechodzimy kurację rodem ze SPA, ponieważ lawenda działa pozytywnie przede wszystkim na nasz układ nerwowy, układ oddechowy i układ krążenia. Jednocześnie stanowi 100%, naturalną barierę dla roztoczy, pleśni i szkodliwych bakterii. Struktura pianki jest wysoce odporna na negatywne działanie wilgotnego powietrza oraz wysokich temperatur, dzięki czemu w znikomym stopniu ulega procesowi utleniania. Będzie więc stanowić trwały fundament materaca przez długi czas. Sam efekt aromaterapii w materacu wzmacnia też użycie specjalnego pokrowca LAVENDER, również produkowanego z użyciem naturalnego olejku lawendowego. Pokrowiec też odpowiada za większy komfort snu, ponieważ dodatkowo pikowany jest pianką termo o gęstości aż 60 kg/m3.

CZYTAJ:  Natura w naszej sypialni

Ponieważ nasi specjaliści zdają sobie sprawę, że obsługa tak wysokiego materaca może być uciążliwa, materac ten został wyposażony w funkcjonalne uchwyty, wszyte w pokrowiec materaca.

Kto nie chciałby sprać w tak komfortowych warunkach, jakie zapewnia materac SWISS EXCLUSIVE?

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ