pianka avent o2

Lawendowa rewolucja w sypialni

Lawenda jest kwiatem powszechnie znanym i lubianym. Nie bez powodu pozyskiwany z niej olejek eteryczny jest tak popularny – jego właściwości i możliwości użycia trudno zliczyć. Postanowiliśmy jednak użyć lawendy w sypialni w zaskakujący sposób. Otóż zamknęliśmy go w materacach pod postacią pianki AventO2 i Lavender. Po co? O tym poniżej.

Wszechstronność lawendy

Lawenda, potrzebna do wytworzenia najbardziej wszechstronnego olejku eterycznego, pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego, a aktualnie uprawiana jest w Europie, Ameryce i Australii. Nie ma chyba osoby, która nie rozpoznałaby tej świeżej, słodkiej, ziołowo-kwiatowej woni olejku. W przemyśle perfumeryjnym jest jednym z najczęściej wykorzystywanych aromatów. Wyciągnięty z domowej apteczki pomoże na dolegliwości układu pokarmowego, przeziębienie, katar, kaszel, zapalenie zatok. Można dodawać go do kąpieli, kosmetyków, naparów, inhalacji i – jako jeden z niewielu olejków – stosować bezpośrednio na skórę. Sprawdza się w leczeniu egzemy, łuszczycy, grzybicy, trądziku, rozstępów, poparzeń słonecznych, opryszczki, łupieżu czy łysienia. Ma działanie rozgrzewające, znieczulające, antygrzybiczne i antyseptyczne oraz zmniejszające opuchlizny. Zawiera wonne substancje, które odstraszają owady – mole, komary, osy, mrówki faraona, mszyce i wołki zbożowe.

Lawenda na dobry sen

Działanie relaksujące i ułatwiające zasypianie posiada kilka olejków eterycznych, jednak to właśnie lawendowy jest uznawany za najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy także dla dzieci. Łagodzi napięcia nerwowe, niepokoje, bóle głowy, poprawia nastrój i koncentrację. To za sprawą jego głównych składników – linalolu i octanu linalilu – potrafi obniżyć aktywność ośrodkowego układu nerwowego, a tym samym zadziałać uspokajająco i nasennie. I to właśnie z powodu tych wspaniałych właściwości wpływających na lepszą jakość snu i zasypiania przenieśliśmy olejek lawendowy do pianki AventO2 oraz Lavender. Wszystko po to, aby sen naszych klientów był jak najlepszy, a zasypianie przyjemniejsze i łatwiejsze. Jak działa olejek w tych piankach? Dzięki ciepłocie ciała użytkownika aromat lawendy jest uwalniany z wnętrza materaców. Zapach lawendy unoszący się w sypialni to nie tylko ukojenie zmysłów, ale też stworzenie środowiska snu wolnego od alergenów, roztoczy i bakterii – dzięki antybakteryjnym właściwościom olejku.

Pianka AventO2

Wysokoelastyczna pianka AventO2 wyprodukowana została na bazie wspomnianego olejku lawendowego oraz szwajcarskich roślin. To rewolucyjne połączenie oraz innowacyjna technologia produkcji zaowocowały powstaniem pianki o niezwykłej zdolności dopasowania się do sylwetki, przewiewności oraz odporności na użytkowanie. Jej otwarta struktura komórkowa efektywnie odprowadza wilgoć na zewnątrz materaca. O wysokiej jakości tej piany świadczy jej znikome utlenianie się, a więc i ogromna trwałość. Pianka ta występuje w dwustronnym materacu Swiss Magic w postaci bloku o osiemnastu centymetrach wysokości i siedmiu strefach twardości. Specjalne nacięcia na jego powierzchni minimalizują odleżyny, dlatego materac ten polecany jest również osobom przewlekle chorym.

CZYTAJ:  Jak wybrać materac w jeden dzień, nie tracąc przy tym pieniędzy i czasu?

Pianka Lavender

W piance Lavender znajdują się kapsułki z olejkiem lawendowym, którego relaksujący zapach wydobywa się stopniowo pod wpływem temperatury ciała. Przy produkcji tej wysokoelastycznej pianki wykorzystano ekologiczne materiały, które zapewniają sen w naturalnych warunkach. Pianka jest wyjątkowo elastyczna, sprężysta i odporna na odkształcenia. Nieskończenie wiele punktów podparcia gwarantuje odpowiednie ułożenie ciała na całej powierzchni materaca. Kręgosłup z łatwością przyjmuje prawidłowe ustawienie, niezależnie od pozycji spania – na plecach, boku czy brzuchu. Pianka Lavender wchodzi m.in. w skład dwustronnego materaca Lavender Duo, który posiada siedem stref twardości. Blok pianki przedzielony jest w tym modelu pianką Antibacterial z bakteriobójczymi enzymami. Wszystko dla zdrowego i komfortowego snu.

Warto więc korzystać z dobroci Natury, dla dobra swojego i swojej rodziny.

CZYTAJ:  Kiedy wymienić materac na nowy – 5 oznak

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ