materac antybakteryjny

Materac antybakteryjny receptą na higieniczny sen

1

Oprócz długości naszego snu niezwykle ważne są też warunki, w jakich śpimy. Cisza, spokój, odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza oraz wygodny materac to nie wszystko. A co z higieną otoczenia, w którym śpimy? Ilość bakterii, roztoczy, grzybów i pleśni wokół nas jest ogromna. Co zrobić, aby zapewnić sobie higieniczny odpoczynek? Materac antybakteryjny to najlepszy sposób na zdrowy sen.

Stop bakteriom

Materac antybakteryjny zbudowany jest z pianek o specjalnych właściwościach, które ograniczają namnażanie się drobnoustrojów w jego wnętrzu. Posiada także zdejmowany pokrowiec, którego możliwość wyprania ułatwia utrzymanie materaca w czystości. A przecież miejsce, w którym śpimy, to idealna przestrzeń dla bakterii. Jest w niej wilgotno od potu i ciepło od temperatury naszego ciała. Dodatkowo znajduje się tam też złuszczony naskórek.

Siła srebra

Firma Materasso stworzyła materace z myślą o zdrowym i przyjemnym śnie. Jednym z nich jest materac antybakteryjny Antibacterial. Jego rdzeń składa się z wysokoelastycznej piany zapewniającej odpowiednią cyrkulację powietrza. Od góry i od spodu materac posiada specjalną piankę nasączoną  preparatem Santized. Ogranicza on rozwój bakterii, pleśni, grzybów i roztoczy, czyli wszystkich niechcianych gości w naszym materacu. Zwarta i sprężysta budowa materaca dobrze podpiera całe ciało podczas odpoczynku. Ten średnio twardy model obleczony jest w pokrowiec Silver Protect, który również pomaga w walce z mikroorganizmami. Redukuje ich ilość nawet o 90% dzięki zawartych w nim jonom srebra. Chroni także przed powstawaniem w materacu nieprzyjemnego zapachu. Co ważne, pokrowiec można prać w temperaturze 60°C. Należy to robić co jakiś czas, aby wysoką temperaturą zadbać o jego jak najlepszą sterylność.

CZYTAJ:  Srebro - zdobi oraz chroni zdrowie człowieka

Siła natury

Drugim, wartym polecenia materacem antybakteryjnym, jest Viscogreen posiadający atest wyrobu medycznego. Produkowany jest ze średnio twardych, naturalnych włoskich pian Viscogreen i Biogreen produkowanych na bazie oleju rycynowego, chroniących użytkownika przed alergenami i drobnoustrojami. Obie pianki są niezwykle elastyczne i dopasowują się do krzywizn całego ciała, należycie je podpierając. Ze szczególną łatwością robi to pierwsza z nich, dzięki swoim termoelastycznym właściwościom. Druga z pianek nawilżona jest ekstraktem z aloesu, który w naturalny sposób działa antyalergicznie i wydziela przyjemny zapach. W materacu zastosowano pokrowiec z tkaniny Greentex, która otrzymała prestiżową nagrodę „Interzum Award 2009”. Ten inteligentny materiał zawiera probiotyki chroniące go przed bakteriami i roztoczami. Skutecznie eliminuje ich zarodki i nie doprowadza do ich rozwoju i namnażania się. Naturalna tkanina jest przyjazna środowisku, a więc i skórze użytkownika.

Sen w jak największej czystości to sen jak najbardziej zdrowy i komfortowy. Polecamy więc zakup materaca antybakteryjnego lub chociaż antybakteryjnego pokrowca, ponieważ inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie szybko się zwróci.

CZYTAJ:  Materace naturalne - przegląd

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ