materace naturalne

Materace naturalne – przegląd

4

Cenisz naturę? Wybierz idealny materac naturalny z szerokiej oferty firmy Materasso!

Natur Biogreen

Materac w całości wykonany został z piany Biogreen, dzięki czemu jest miękki i elastyczny. Doskonale dopasowuje się do kształtów ciała i dobrze podpiera kręgosłup. Dodatkowo na jego bokach znajduje się pas wentylacyjny, który zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Występuje w 2 stopniach twardości: h2 (110 kg) oraz h3 (150 kg) lub w wersji partnerskiej. Materac o grubości 20 cm objęty jest 12-letnią gwarancją.

Viscogreen

Jest jednym z najbardziej ergonomicznych materacy na rynku. Produkowany na bazie naturalnych, włoskich pian VISCOGREEN i BIOGREEN, szczególnie polecany dla osób cierpiących na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Posiada atest wyrobu medycznego i stanowi bezpieczne środowisko snu dla osób cierpiących na alergie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego pokrowca GREENTEX zapewnia bezpieczeństwo chorym na astmę. Występuje w dwóch stopniach twardości: h2 (maksymalne obciążenie: 95 kg), h3 (maksymalne obciążenie 150 kg) Wysokość materaca to 19 cm, gwarancja: 12 lat.

Viscogreen LUX

To materac dwustronny: z jednej strony znajduje się termoelastyczna pianka Bio, z drugiej piana BIOGREEN o twardości h3 lub h2, w zależności od preferencji. Model ten dostępny jest także w wersji Partner, która pozwala na odpowiednie dobranie materaca nawet dla par o dużej różnicy w masie ciała. Dzięki zastosowaniu dodatkowej, zaszytej w pokrowcu piany, gwarantuje idealne podparcie ciała podczas snu. Szczególnie polecany dla osób z większą masą ciała (do 170 kg) lub dla zwolenników twardych materacy. Na bokach posiada pas wentylacyjny, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie doskonałej cyrkulacji powietrza. Materac o grubości 21 cm objęty jest 12-letnią gwarancją.

Lavender Duo

To doskonały wybór dla osób preferujących średnio twarde lub twarde podłoże. Materac posiada dwie strony twardości, dzięki czemu można precyzyjnie dobrać tę właściwość do własnych potrzeb. Materac wykonany z nowoczesnych pianek antybakteryjnych: Lavender (pianka wysokoelastyczna) oraz Antibacterial, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania nawet dla osób cierpiących a alergie. Dzięki właściwościom aromaterapeutycznym działa kojąco, redukując stres, przez co możemy cieszyć się spokojnym snem. Maksymalne obciążenie tego modelu to 160 kg. Grubość: 24 cm, gwarancja: 12 lat.

Lavender Bio-ex

To nowoczesny materac sprężynowy. Siedmiostrefowa sprężyna kieszeniowa obłożona jest obustronnie 4-centymetrową warstwą piany wysokoelastycznej Lavender, dzięki czemu materac posiada właściwości aromaterapeutyczne. Zastosowany pokrowiec OLIVA zadba dodatkowo o regenerację skóry. Wysokość: 24 cm, gwarancja: 6 lat.

Swiss Lavender

Twardy, bardzo sprężysty materac przeznaczony dla osób o masie ciała do 180 kg. Produkowany na bazie najnowocześniejszej, szwajcarskiej piany EvoPoreHRC oraz piany Lavender. Zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa na całej długości, a dzięki właściwościom aromaterapeutycznym oraz zastosowaniu specjalnego pokrowca BIORYMIC, działa uspokajająco i redukuje stres. Materac o grubości 23 cm objęty jest 12-letnią gwarancją.

CZYTAJ:  Olejek lawendowy w stelażach materacy i jego właściwości

Swiss Dynamic

To średnio twardy materac, który dzięki zastosowaniu systemu konturowych nacięć na jego powierzchni, pozwala na optymalne kopiowanie naturalnych krzywizn ciała. Dzięki temu zapewnia bardzo dobre podparcie kręgosłupa, tak ważne dla zdrowego snu. Dodatkowo materac posiada właściwości aromaterapeutyczne, a przewiewny pokrowiec Lavender zapewnia optymalną wentylację podczas snu. Materac ma grubość 22 cm i jest objęty 6-letnią gwarancją.

Swiss Magic

To nowoczesny materac zbudowany z bloku pianki wysokolelastycznej Avent O2. Jest to pianka stworzona na bazie olejku lawendowego i szwajcarskich roślin. Pianka ta wymaga specjalnego procesu produkcji, dzięki czemu materac jest bardzo odporny na odkształcenia i rewelacyjnie dopasowuje się do kształtu ciała. Jest bardzo przewiewny. Posiada 7 stref twardości, a dzięki dodatkowemu nasączeniu olejkiem lawendowym świetnie się sprawdza u osób zestresowanych, mających problemy z zaśnięciem i spokojnym snem. Materac ma wysokość 20 cm i jest objęty 12-letnią gwarancją.

Grand Prestige

To jeden z najbardziej komfortowych materacy w naszej ofercie. Zastosowanie najwyższej jakości pian: Viscogreen i wysokoelastycznej zapewnia optymalne podparcie ciała. Materac posiada 7 stref twardości, a dla zwiększenia komfortu zastosowano w nim system specjalnych nacięć. Pokrowiec Silk Touch Visco, który dodatkowo pikowany jest pianką termoelastyczną, zapewnia maksimum komfortu. Materac o grubości 25 cm objęty jest 12-letnią gwarancją.

Neroli Dream

Przeznaczony dla osób, które preferują średnio twarde materace. Cechą wyróżniającą Neroli Dream spośród innych jest jego elastyczność i sprężystość punktowa, która zapewnia równomierne podparcia ciała na całej długości. Zbudowany jest z 4 rodzajów pian, bardzo odporny na wilgoć i wysoką temperaturę. Przewiewny. Ma grubość 23 cm i objęty jest 12-letnią gwarancją.

Baby Natur

To naturalny, najwyższej klasy produkt dla najmłodszych. Zbudowany z doskonałej jakości piany Biogreen ze specjalnym wkładem. Maksymalną przewiewność zapewnia dodatkowa warstwa piany Polargel. Materac łatwo utrzymać w czystości dzięki specjalnemu pokrowcowi Lyocell, który w naturalny sposób odprowadza wilgoć i bardzo szybko schnie. Można go prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza.

Materace ortopedyczne

Wśród materacy naturalnych firma Materasso posiada również doskonałą ofertę dla osób o specjalnych potrzebach, które konieczność długotrwałego przebywania w pozycji leżącej szczególnie naraża na powstawanie odleżyn.

CZYTAJ:  Materace dla seniorów

IM Clinic

To podstawowy materac ortopedyczny wykonany z wysokiej jakości pianki PUR o gęstości 28 kg/m3. Zmniejsza ryzyko wystąpienia odleżyn u osób zmuszonych do długotrwałego przebywania w pozycji leżącej. Wyposażony w nieprzepuszczalny dla cieczy pokrowiec, który można prać w temperaturze 95 stopni Celsjusza. Materac o grubości 14 cm objęty jest 2-letnią gwarancją.

PUR Antidecubit

Materac ortopedyczny wykonany z pianki PUR o gęstości 35 kg/m3. Dobrze dopasowuje się do krzywizn ciała, jest przewiewny, a jednocześnie wyposażony w nieprzepuszczalny dla cieczy pokrowiec. Podobnie jak poprzedni materac o grubości 14 cm – objęty jest 2-letnią gwarancją.

Hydrolatex Antidecubit

Bardzo elastyczny, sprężysty materac przeznaczony dla osób o masie ciała do 140 kg. Zastosowane materiały zapewniają maksymalną przewiewność i optymalne podparcie całego ciała, co jest szczególnie ważne u osób długo leżących, z tendencją do powstawania odleżyn. Dodatkowo, dbając o zapewnienie maksimum higieny, materac został wyposażony w specjalny, nieprzepuszczalny dla cieczy pokrowiec, który można prać w temperaturze 95 stopni Celsjusza. Materac o grubości 17 cm objęty jest 5-letnią gwarancją.

Antibacterial Antidecubit

Materac ortopedyczny dodatkowo wyposażony w pianę Antibacterial zawierającą preparat ULTRA FRESH. Preparat ten eliminuje ryzyko powstawania pleśni, rozwoju grzybów, glonów, roztoczy i innych niepożądanych mikroorganizmów. Grubość: 16 cm, gwarancja: 3 lata.

Visco Antidecubit

Materac ortopedyczny wykonany z 2 wysokiej jakości pian: PUR oraz Visco, dzięki czemu zapewnia optymalne podparcie ciała i minimalizuje ryzyko powstania odleżyn. Podobnie jak inne materace ortopedyczne, wyposażony w nieprzepuszczalny dla moczu, krwi i innych cieczy pokrowiec. Łatwy do utrzymania w czystości. Materac o grubości 16 cm objęty jest 2-letnią gwarancją.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ