materac dla kobiety i mężczyzny

Inny materac dla kobiet, a inny dla mężczyzn?

Do zakupu odpowiedniego materaca należy się przygotować. Warto zdać sobie sprawę, że powinien on spełniać kilka kryteriów. A czy dopasowanie do Twojej płci jest jednym z nich? Czy materace dzielą się na materace dla kobiet i materace dla mężczyzn? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jaki materac dla kobiety, a jaki materac dla mężczyzny?

Czy przy wyborze materaca ważna jest Twoja płeć? Nie. Ale już to, jaki ciężar ma Twoje ciało jest bardzo istotne. Dlaczego? Ponieważ dobry materac to taki, którego twardość jest dopasowana do wagi użytkownika. O tym dopasowaniu informują symbole twardości materaca, którymi oznaczone są wszystkie modele.

Pozycja snu a materac

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, zapewne masz swoją ulubioną pozycję spania. Materac powinien uwzględniać, oprócz wagi ciała, także do ułożenie sylwetki w trakcie snu. Nadrzędną zasadą jest to, że kręgosłup powinien być ułożony w linii prostej.

Żeby to uzyskać, śpiąc na boku, wybierz miękkie materace, aby nie naciskały na Twoje barki i biodra. Jeśli śpisz na brzuchu – najlepszy będą średnio-twarde materace, który pomogą ograniczyć ucisk narządów wewnętrznych. Dla śpiących na plecach odpowiednie będą wszystkie stopnie twardości materaca. Warto pamiętać, że to właśnie ta ostatnia pozycja snu jest najzdrowsza dla kręgosłupa, jak i całego ciała.

Materace dla par

Jeśli Ty lubisz spać na twardym łóżku, a Twoja druga połówka na miękkim – czy to oznacza, że jedno z Was musi spać na kanapie? Czy da się pogodzić tak rozbieżne oczekiwania, i to bez kompromisów? Jeżeli jest Was dwoje, materac musi zaspokajać różnorodne potrzeby i preferencje. A ponieważ dwie osoby to dwa różne ciężary ciała, inna budowa sylwetki i inne ułożenie podczas snu – najlepszą z opcji jest postawienie na materac dla par. Taki materac podzielony jest na dwie części o różnej twardości, dlatego każda z użytkujących go osób będzie miała zapewnione wygodne podłoże.

CZYTAJ:  Stres a komfort snu

Materac partnerski, na przykład materac Spinal Duo Materasso, będzie odpowiednio wspierał kręgosłup zarówno osoby potrzebującej bardziej twardej powierzchni do spania, jak i tej preferującej miększe rodzaje. Jak to możliwe? Jego konstrukcja bazuje na nacięciach konturowych. To właśnie one odpowiadają za różny rodzaj podparcia dla każdego z partnerów. Ma też 7 stref sztywności, które odpowiadają za podtrzymanie ciała.

Bo tak naprawdę przy wyborze materaca najważniejsza jest jedna kwestia – odczuwana wygoda. Niech Twój przyszły nowy materac zapewnia Ci komfort, a sen – wysoką jakość odpoczynku.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ