Na co zwrócić uwagę, kupując materac dla osoby o większej masie ciała?

Jak wybrać materac dla osoby o większej masie ciała? To bardzo ważna sprawa, ponieważ jest związana zarówno z komfortem snu, jak i kwestiami zdrowotnymi. Dowiedz się, na jakie trzy kluczowe czynniki należy zwrócić uwagę, by zakupić odpowiedni model materaca.

Po pierwsze, wybierz właściwą twardość materaca

Osoby o większej masie ciała wywierają większy nacisk na powierzchnię materaca. Dla lepszego komfortu snu potrzebują stabilności, którą zapewni tylko twardy i wysoki materac. Zbyt miękki materac nie sprzyja właściwemu ułożeniu ciała podczas snu, co może m.in. powodować problemy z krążeniem krwi oraz prowadzić do przeciążenia kręgosłupa.

Jaka wysokość materaca jest polecana? W przypadku osób ważących 100 kg lub więcej jest to co najmniej 20 cm, a optymalnie – 24 lub 25 cm. Druga kwestia to twardość materaca. Osoby o wadze większej niż 120 kg powinny spać na materacu twardym (oznaczonym symbolem H4). Z kolei dla wagi ciała wynoszącej 100–120 kg, odpowiedni będzie materac o twardości H3, czyli średnio twardy.

Po drugie, postaw na właściwy materiał

Z czego powinien być wykonany odpowiedni materac dla osoby o większej masie ciała? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materace z piany wysokoelastycznej, która odwzorowuje naturalne krzywizny ciała i doskonale dostosowuje się do sylwetki. Co ważne, takie pianki odprowadzają także dobrze wilgoć, co ma ogromne znaczenie dla poprawienia komfortu snu.

Inne dobre rozwiązanie to pianki lateksowe. Znacznie ograniczają one ryzyko pojawienia się drobnoustrojów i pleśni. Zapewniają również optymalną wymianę temperatury, a także sprawnie odprowadzają naturalnie pojawiającą się wilgoć.

Po trzecie, zwróć uwagę na odpowiedni pokrowiec

Oprócz wyboru samego materaca istotną kwestią jest również pokrowiec. W przypadku osób o większej masie ciała dobrym rozwiązaniem jest na przykład pokrowiec z tkaniny Silver Protect. Dzięki jonizacji włókien tkaniny srebrem, zapobiega ona rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów, bakterii, pleśni i grzybów, zmniejszając również ryzyko powstawania nieprzyjemnego zapachu w samym materacu.

CZYTAJ:  Po co Ci stelaż pod materac?

Materace dla osób o większej masie ciała – propozycje od Materasso

Materace dla osób o większej masie ciała można znaleźć w ofercie Materasso. Dla osób o wadze do 120 kg odpowiedni będzie materac piankowo-lateksowy Premier Biospring o wysokości 21 cm. To twardy materac o rdzeniu z obustronnie przewiewnej płyty lateksowej, formowanej piany Biospring 35 kg/m³ oraz warstwy włókna Seacell.

materac premier biospring

Lateks to materiał sprężysty, elastyczny i naturalnie antybakteryjny. Lateksowe płyty są dodatkowo perforowane, co ułatwia wymianę powietrza oraz temperatury w materacu. Na komfort snu ma również wpływ przewiewna piana Biospring. Bardzo dobrze adaptuje się ona do kształtu ciała człowieka. Aż siedem stref twardości pozwala na ergonomiczne podparcie ciała na całej jego powierzchni, również w okolicy stawów kolanowych, co korzystnie wpływa na regenerację całego układu kostnego.

Dla osób o masie ciała powyżej 120 kg dobrym rozwiązaniem jest twardy materac Lavender Maxi o wysokości 24 cm. Jego rdzeń to piana, którą obłożono z obu stron warstwą kokosu. Usztywnia ona i utwardza materac oraz usprawnia jego wentylację. Kolejna warstwa (także obustronna) to wysokoelastyczna, bardzo wytrzymała piana Lavender. Gwarantuje solidne podparcie i ogranicza rozwój mikroorganizmów. Oprócz tego ułatwia zasypianie, redukuje stres, jak również wspomaga prawidłowe ciśnienie krwi i działanie układu krążenia.

Materasso Lavander Maxi

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ