pianka Aqua Sleep

Materac o komforcie łóżka wodnego? Ten pomysł Ci się spodoba!

Łóżka wodne to luksusowe meble, które często są uznawane za najwygodniejsze na świecie. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na ich zakup, ponieważ jest to spory wydatek. W tej sytuacji rozwiązaniem jest materac Aqua Sleep, który, dzięki zastosowaniu innowacyjnej piany, gwarantuje taki sam komfort snu jak łóżko wodne.

 

Jak działa łóżko wodne?

Jeśli chodzi o wygląd, łóżko wodne nie różni się niczym od „tradycyjnego” łóżka. Kluczem jest jednak jego budowa. Wypełnieniem materaca w łóżku wodnym jest woda, a gumowy balon umieszcza się w „ramie” z piany lub gąbki.

Właściwości wody sprawiają, że materac idealnie dopasowuje się do sylwetki śpiącej osoby. Pomiędzy materacem i ciałem nie ma wolnych przestrzeni, a punkty podparcia są dokładnie tam, gdzie powinny być. Gąbka ogranicza z kolei „falowanie”, ułatwiając korzystanie z łóżka.

Co więcej, woda w łóżku wodnym łagodnie masuje ciało, odprężając je i relaksując. Wspomaga także układ krążenia, w związku z czym łóżka tego typu poleca się osobom cierpiącym na jego schorzenia. Doceniają je również alergicy, ponieważ nie gromadzi się w nich kurz.

Kolejną zaletą łóżka wodnego jest możliwość podgrzewania wody, ponieważ meble te często są wyposażone w służącą do tego grzałkę. Ciepło pomaga zasypiać, a przy tym ma kojący wpływ na śpiącego.

Dlaczego łóżka wodne są drogie?

Niestety, z powodu ceny, łóżka wodne nie są zbyt popularnym rozwiązaniem w sypialniach. Wysoka cena to wynik specyficznej konstrukcji oraz konieczności wyposażenia łóżka w różnego rodzaju zabezpieczenia chroniące materac przed przebiciem.

Wadą łóżka wodnego jest także jego waga sięgająca nawet kilkuset kilogramów. Trudno jest więc wstawić taki mebel do mieszkaniu w bloku, w którym strop nie ma odpowiedniej wytrzymałości. Kłopoty sprawia także wynoszenie łóżka – remont czy przemeblowanie to w takim przypadku logistyczne wyzwanie.

CZYTAJ:  Kifoza - jaki materac wybrać?

Komfort łóżka wodnego w piankowym materacu? Poznaj pianę Aqua Sleep!

W tej sytuacji użytecznym rozwiązaniem jest innowacyjna piana Aqua Sleep. To piana termoelastyczna, która zapewnia przyjemne uczucie otulenia i maksymalnego rozluźnienia, tak jak łóżko wodne.

Aqua Sleep ma otwartą strukturę (Open Cell Memory Foam). Pochłania nadmiar ciepła z ciała w czasie snu, a oddaje je wtedy, gdy temperatura się obniża. Dzięki temu śpiąca osoba w trakcie nocnego wypoczynku na pewno się nie przegrzeje.

materac Aqua Sleep

Aqua Sleep jest pianą „oddychającą”, a więc przewiewną i gwarantującą komfort cieplny. Dzięki innowacyjnym właściwościom reaguje także na nacisk ciała, idealnie dopasowując się do anatomii śpiącej osoby. Tak jak w przypadku łóżka wodnego, pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała i doskonale podpiera kręgosłup.

Efekty? Ulga dla kręgosłupa i zmęczonych stawów. A także długi, zdrowy i spokojny sen bez częstych zmian w ułożeniu ciała, których tak trudno jest uniknąć na „tradycyjnym” materacu.

Materac Aqua Sleep – innowacja w Twojej sypialni

Nowoczesna piana to podstawa konstrukcji materaca Aqua Sleep, dostępnego w różnych rozmiarach. Do jego wykonania, oprócz piany Aqua Sleep, użyto także pianki Nightfly. To stworzony na bazie wody materiał, odpowiadający za elastyczność punktową materaca, tym samym zapewniający wysoki komfort snu.

Dolną część materaca Aqua Sleep stanowi piana Aloe Vera. Znajdują się w niej mikrokapsułki z ekstraktem liści aloesu. Ta znana od tysięcy lat roślina lecznicza o antyalergicznych właściwościach poprawia kondycję skóry. Działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i bakteriobójczo, a także nawilża, oczyszcza i poprawia odporność organizmu. Dzięki temu materac ma liczne prozdrowotne właściwości.

Zapoznaj się z parametrami materaca Aqua Sleep

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ