materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne – prawdy i mity

4

Materace termoelastyczne z dnia na dzień zdobywają sobie coraz większą liczbę fanów. Dzięki temu, że pod wpływem nacisku i temperatury dopasowują się do sylwetki i jej pozycji w czasie snu, zapewniają użytkownikowi maksimum wygody. Równomierne podparcie ciała na całej jego długości sprawia, że komfort snu znacząco się poprawia i rano możemy obudzić się doskonale wypoczęci.

W czym tkwi sekret?

Materace termoelastyczne zbudowane są ze specjalnego rodzaju piany, która zwiększa swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Nacisk oraz ciepło emitowane przez ludzkie ciało sprawiają, że materac jest w stanie zapewnić doskonałe podparcie, co przekłada się na rozluźnienie mięśni, lepsze krążenie krwi, zminimalizowanie nacisku na poszczególne punkty kontaktowe. W efekcie możliwy jest pełny relaks i regeneracja.

Materace termoelastyczne mają mnóstwo zalet. Poza tym, że doskonale dopasowują się do kształtu ciała i pozycji w czasie snu, są też doskonałym wyborem z innych względów.

  • Świetnie nadają się do łóżek pojedynczych, ale dzięki temu, że amortyzują ruchy partnera, idealnie sprawdzą się też jako materace dla par.
  • Są doskonałe dla alergików, bo dzięki temu, że pianka nie jest materiałem naturalnym, nie jest też dobrym środowiskiem dla bakterii, pleśni i roztoczy. Dodatkowo firma Materasso wyposaża swoje materace w specjalne pokrowce, których zdecydowana większość ma specjalne właściwości antyalergiczne, a część pian jak np. visocogreen zawiera naturalne środki antybakteryjne jak np. olejki rycynowe.
  • Materace termoelatyczne są doskonałym wyborem dla wszystkich, którym zależy na komforcie i którzy nie mogą sobie pozwolić na nieprzespane noce. To świetny wybór nawet dla bardzo wymagających użytkowników.

O materacach termoelastycznych krąży też sporo mitów – m.in. to, że ich użytkownicy narażeni są na przegrzanie, że materace wydzielają nieprzyjemny zapach, że do takiego materaca dość trudno się przyzwyczaić…

Przegrzanie

Zdarza się, że materacom termoelastycznym zarzuca się to, że korzystający z nich użytkownik narażony jest na przegrzanie i nadmierne pocenie się. Nie jest to prawdą. Materace termoelastyczne co prawda pochłaniają i utrzymują ciepło, ale specjalna struktura pianki zapewnia optymalną wentylację. Ponadto dobre materace termoelastyczne posiadają pokrowce, które ułatwiają wymianę powietrza. Zdarza się jednak, że w trakcie naprawdę upalnych dni możemy mieć odczucie przegrzewania się (z tym, że jest to krótki czas), a coraz częściej stosuje się rozwiązania nowoczesne w samych pianach, jak np. materac Thermo Silver. Warto też zwrócić uwagę, że w przypadku osób cięższych to uczucie gorąca może wynikać np. z problemów z nadciśnieniem.

CZYTAJ:  Komfort termiczny podczas snu – jak o niego zadbać?

Zapach

Materace termoelastyczne specyficznie pachną. To prawda, ale zapach utrzymuje się najwyżej przez kilka dni. Prawidłowe użytkowanie materaca zakłada wietrzenie go przed pierwszym użyciem, więc kwestia zapachu nie powinna zniechęcać do zakupu. Zresztą za ów zapach bardzo często odpowiadają kleje stosowane do łączenia pian, dlatego firma Materasso stosuje klej wodny Simalfa.

Trudność w przyzwyczajeniu się do nich

I tak, i nie… Jeśli całe życie spaliśmy na niezbyt dopasowanym materacu lub na kanapie, zmiana może przypominać przesiadkę z malucha do mercedesa. Ale przed taką zmianą chyba nikt nie będzie się wzbraniał. Oczywiście – na początku może być nieprzyjemnie, ponieważ dotąd to my usiłowaliśmy dostosować się do powierzchni spania, a teraz powierzchnia będzie próbować dostosować się do nas. Po kilku dniach ciało powinno się przystosować, a spanie na twardych kanapach, wersalka stanie się udręką nie do zniesienia.

CZYTAJ:  Materac z pamięcią - pianki termoelastyczne

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ