materac do sypialni na wiosnę

Wiosenna metamorfoza sypialni – jak ją zaaranżować, by zadbać o lepsze samopoczucie?

Wiosna to doskonały czas na nową aranżację wnętrz. O lepsze samopoczucie można zadbać dzięki kilku prostym sposobom. Zmiany warto wprowadzić także w sypialni, gdzie kluczową rolę odgrywa materac wspierający zdrowy i nieprzerwany sen.

Wprowadź do sypialni wiosenne kolory i wzory

Ciepłe koce, ponure narzuty i nudne poduszki nie pasują do wiosny, która jest świętem wyrazistych barw i żywych kolorów. W tym sezonie na topie są piękne pastele – pudrowy lub indyjski róż, łagodny błękit i ciepły beż. Można połączyć je także z szarościami, kolorami ziemi, a przede wszystkim z całą gamą wiosennych zieleni.

Jak wprowadzić kolory do wiosennej aranżacji sypialni? Przede wszystkim wymień poduszki dekoracyjne. Najlepiej postaw na wiosenny, inspirujący miks kolorów (kobalt, butelkowa i szałwiowa zieleń, musztardowy, słoneczny, pudrowy), który nada wnętrzu nowe oblicze. Sprawdzą się też wzory – przede wszystkim botaniczne (kwiaty, liście), choć na topie są też motywy etniczne i boho.

Wiosną najlepiej kupić też nową narzutę na łóżko, a ciężkie i ciemne zasłony zamienić na kolorowe i przejrzyste. Przyda się również nowa pościel – najlepszy pomysły to biel lub kolorowe motywy inspirowane naturą.

Zadbaj o żywe rośliny na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy cała przyroda rozkwita. W związku z tym elementem wystroju wnętrza sypialni warto uczynić także kwiaty. Na stolikach nocnych powinny pojawić się modne wazony, a w nich piękne bukiety z wiosennych tulipanów, żonkili, gałęzi czeremchy czy bzu. Najmodniejsze w tym sezonie są wazony szklane (w pastelowych kolorach) i ceramiczne w stylu nowojorskim lub Hampton.

Wiosenna sypialnia nie może się też obyć bez roślin domowych w doniczkach. Do wyboru masz mnóstwo pięknych gatunków i odmian, wśród nich także te, które są łatwe w pielęgnacji. Biophilic design, czyli projektowanie wnętrz, w których ważną rolę odgrywają żywe rośliny (w doniczkach, ale także w postaci tzw. zielonych ścian) to jeden z najciekawszych trendów w aranżacji wnętrz ostatnich sezonów.

CZYTAJ:  Natura w naszej sypialni

Wymień materac na nowy

Dobre samopoczucie w sypialni zapewniają nie tylko ładne kolory, ciekawie dobrane dodatki i stylowe meble. Największe znaczenie ma bowiem komfort snu, który zagwarantować może tylko dobry materac. Dlatego też wiosną warto pomyśleć o zakupie nowoczesnego modelu.

Wspierający zdrowy sen materac powinien być sprężysty i mieć twardość dopasowaną do postury i wagi użytkownika. Duże znaczenia ma także jego przewiewność, odpowiednie odprowadzanie wilgoci oraz właściwe wsparcie dla kręgosłupa.

Warto jednak przypomnieć, że na komfort snu wpływ mają także inne czynniki, wśród których duże znaczenie ma tzw. smog elektromagnetyczny. Są to fale elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia takie jak np. telefony komórkowe, telewizory czy radia. Mogą one zaburzać naturalny rytm snu i powodować problemy z zasypianiem. Im więcej urządzeń elektrycznych w domu, tym problem bardziej się nasila.

Materac BIOGREEN Copper PL – wsparcie w walce ze smogiem elektromagnetycznym

Jeśli planujesz wymianę materaca wiosną, warto zaopatrzyć się w taki model, który ograniczy szkodliwe działania elektrosmogu. Optymalnym rozwiązaniem jest BIOGREEN Copper PL. To wyjątkowy materac, który przyda się osobom uskarżającym się na złe samopoczucie wywołane smogiem elektromagnetycznym.

materac-biogreen-copper-pl

W BIOGREEN Copper PL zastosowano nowoczesną, wysokoelastyczną piankę Viscopper. Zawiera ona naturalne surowce, wśród których są turmalin, miedź i grafit, oraz 50 innych pierwiastków śladowych o prozdrowotnym działaniu. Dzięki swoim unikatowym właściwościom BIOGREEN Copper PL wspiera zdrowy, nieprzerwany sen.

Pianka Viscopper ma także działanie bakteriobójcze, dzięki czemu materac jest higieniczny i bezpieczny. Kolejną innowacją jest pokrowiec z zawartym w tkaninie włóknem węglowym, które tworzy dodatkową barierę przed elektrosmogiem i wyładowaniami elektrostatycznymi. Spanie na materacu z pokrowcem Carbon sprawia tym samym, że sen jest głębszy i bardziej relaksujący.

Zapoznaj się z parametrami materaca BIOGREEN Copper PL

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ