wygodny materac

Wygodny materac – co to znaczy?

Źle dobrany materac przyczynia się do niewyspania i dolegliwości bólowych. Z kolei odpowiednio dobrany materac jest źródłem dobrego samopoczucia i relaksu dla ciała. Właściwy materac ma być po prostu komfortowy. Ale jak ułatwić sobie wybór i mieć pewność, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto? Jak wybrać wygodny materac, idealny względem naszych oczekiwań?

Jak wybrać materac?

Dobór wygodnego materaca, który będzie nam towarzyszył każdej nocy przez kolejne kilka lat, nie jest łatwą sprawą. Nie jest też błahostką, bo przecież właściwy, wygodny materac zapewnia odpowiednią regenerację i rozluźnienie kręgosłupowi, mięśniom i stawom. Zdrowy sen jest niezbędny każdemu organizmowi, niezależnie od wieku czy płci. Jak wybrać materac, który będzie dla nas najlepszy? Na pewno zakupy muszą być zrobione na spokojnie, bez pośpiechu. Wyboru należy dokonać jak najbardziej świadomie, bez przypadkowości czy zdawania się na opinie innych. Bo tylko my sami możemy mieć pewność, który materac jest dla nas najwygodniejszy. Dlatego najlepiej przetestować materace w salonach stacjonarnych, zamiast kupować w internecie. Przed rozpoczęciem poszukiwań króla wśród materacy warto poznać podstawowe informacje o każdym typie. To ułatwi podjęcie mądrej decyzji.

Materace lateksowe i kieszeniowe

Materace lateksowe, zawierające w swoim składzie naturalne mleczko kauczukowe, są wysoko oceniane przez klientów. To synonim dobrego dopasowania się do kształtu sylwetki użytkownika, a co za tym idzie – bardzo dobrego podparcia dla całego ciała. Lateksowe wypełnienie zapewnia wysoką higieniczność snu połączoną z dużą sprężystością. Powietrzne kanaliki znajdujące się w strukturze pianki tych materacy wspomogą odpowiednią cyrkulację w jego wnętrzu. A to zmniejsza ryzyko gromadzenia się wilgoci i rozwoju pleśni czy grzybów. Materace kieszeniowe to materace sprężynowe, które na szczęście nie przypominają niewygodnych i przestarzałych materacy ze sprężyn bonellowych. System kieszeniowy to rusztowanie dla materaca stworzone z połączonych ze sobą materiałowych kieszonek. W każdej z nich znajduje się sprężyna, która dzięki takiemu ułożeniu w materacu ma możliwość pracy niezależnie od pozostałych sprężyn. Efektem jest brak falowania całego materaca podczas jego ucisku, a wgłębienia pojawiają się jedynie w momencie i w miejscach styku z ciałem.

CZYTAJ:  Spanie na brzuchu czy na plecach - co szkodzi Twojemu kręgosłupowi?

Materace wysokoelastyczne i termoelastyczne

Wysoka elastyczność i możliwość jak najlepszego dopasowania się do krzywizn całego ciała to domena materacy wysokoelastycznych. Na takim materacu kręgosłup może przyjąć zdrową, neutralną pozycję. Ciało natomiast nie będzie nadmiernie uciskane, bo materac dostosuje się do jego ciężaru i kształtu. Dodatkową zdolność reagowania na ciepłotę ciała korzystającej z materaca osoby posiadają pianki termoelastyczne. Właśnie materace termoelastyczne są jednymi z najczęściej kupowanych. Nie bez powodu – są niezwykle funkcjonalne i wygodne. Leżąc na takim materacu, można mieć wrażenie lekkiego zapadania się w łóżko. To przez zwiększanie się miękkości materaca wraz ze wzrostem temperatury wytwarzanej przez użytkownika.

Jak widać, różne materace mają różne właściwości. Warto wybrać te, które najlepiej będą odpowiadać naszym preferencjom, potrzebom i nawykom. A także budowie ciała i wadze. Mamy nadzieję, że te informacje dały odpowiedź na pytanie o to, jak wybrać materac.

CZYTAJ:  Dlaczego materace termoelastyczne zawojowały sypialnie?

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ