materac dla pary

Jak kupić materac dla pary?

1

Gdy stajemy przed wyborem materaca dla dwóch osób, często okazuje się, że to podwójna trudność. Zakup modelu, który będzie odpowiadał dwóm różnym osobom, może być skomplikowany. Jednak nie musi taki być. Dlaczego? Odpowiedź w artykule.

Materac dla pary

Dwoje ludzi to dwa różne ciężary ciała i dwa odmienne kształty sylwetek. To także różnorodne potrzeby, preferencje i nawyki dotyczące odpoczynku. Każdy inaczej odczuwa wygodę i potrzebuje innej twardości materaca. Model dla pary powinien zatem sprostać wszystkim tym wymaganiom. Jest na to sprytny sposób – materac partnerski, który podzielony jest na dwa rodzaje twardości. Dzięki temu każda z osób może wybrać i dostosować powierzchnię spania do swoich oczekiwań. Z reguły jedna z nich jest cięższa od drugiej. Z tego powodu jedna strona materaca jest twardsza i mniej elastyczna niż druga, żeby móc jak najlepiej podeprzeć całe ciało cięższego użytkownika. Dla osoby lżejszej przeznaczona jest miększa i elastyczniejsza część, a obie tworzą materac idealny.

CZYTAJ:  Lawendowa rewolucja w sypialni

Wszyscy wyspani

Spanie na źle dobranym materacu to same minusy – dla zdrowia, kręgosłupa i samopoczucia. Sen na niekomfortowym materacu skutkuje dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i mięśni, niewyspaniem, rozdrażnieniem i brakiem energii. Każdy z nas powinien mieć taki materac, który jest wygodny, odpowiednio dobrany i prawidłowo podpierający całe ciało podczas snu. Również ci z nas, którzy chcą sprawić sobie model dla pary. Taki materac powinien być odpowiednio szeroki, aby zapewnić każdej z osób optymalną przestrzeń. Niezwykle ważną rzeczą jest elastyczność punktowa, czyli uginanie się materaca jedynie w miejscu uciskania go przez ciężar użytkownika. Cecha ta sprawia, że przy zmianie pozycji jednej z osób, nie będzie ona odczuwalna dla drugiej. Żadne części materaca nie będą falować, bujać się i wybudzać ze snu.

CZYTAJ:  Jak wybrać materac do łóżka?

Miłe zapadanie się

Polecane dla par są materace piankowe termoelastyczne z dwoma różnymi stopniami twardości po każdej ze stron. Materac Termopur Comfort firmy Materasso idealnie dostosowuje się do budowy ciała każdego użytkownika dzięki zastosowaniu w górnej warstwie pianki termoelastycznej. Pianka ta zwiększa swoją miękkość i dopasowanie do krzywizn ciała pod wpływem jego ciężaru i temperatury. Daje to odczucie miłego zapadania się w głąb materaca i bycia otulonym przez niego. Również materac Viscogreen Lux jest termoelastycznym materacem dla pary. Jednak pianka ta jest wyjątkowa, bo stworzona z naturalnego olejku rycynowego. Materace termoelastyczne są oceniane przez klientów jako jedne z najbardziej komfortowych. Nie możemy z tym dyskutować:) Zamiast dwóch oddzielnych materacy dla pary, polecany jeden, a dobry.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ