materace partnerskie

Komfortowy sen dla dwojga

5

Idąc ulicą łatwo zauważyć, że różnimy się od siebie warunkami fizycznymi: wzrostem, masą ciała itd. Bardzo często także widać znaczne różnice fizyczne pomiędzy partnerami. Zdarza się tak, że ona jest drobnej budowy, a on zdecydowanie należy do innej kategorii wagowej. Jak zatem wybrać materac, który będzie odpowiadał potrzebom obojga? Najlepszym rozwiązaniem będą tzw. materace partnerskie.

Co charakteryzuje materace partnerskie?

W tym wariancie jeden materac dzielony jest na dwie twardości. Dzięki temu jedna połowa materaca jest przeznaczona dla osoby cięższej, a zatem jest twardsza i mniej elastyczna, a druga część dedykowana jest dla osoby lżejszej. Jest ona bardziej miękka i elastyczna. Nie ma więc potrzeby inwestowania w dwa mniejsze materace (jak wybrać odpowiedni materac przeczytasz na naszym blogu o materacach). Nie musimy się także obawiać, że po jakimś czasie, na środku łóżka, pojawi się niezbyt przyjemna „przestrzeń”, w którą będziemy wpadać. Żadnych kompromisów, rezygnacji z własnych potrzeb względem komfortu i zdrowia snu. A zdrowy sen zdecydowanie pozytywnie wpływa na relacje między partnerami.

CZYTAJ:  5 mitów o materacach

materace partnerskie

Jak to działa?

Zasada jest prosta. Najczęściej taki materac składa się z dwóch pian o różnych parametrach twardości, a czasami nawet i gęstości. Klasycznym przykładem takiego materaca jest najnowszy produkt firmy Materasso Viscogreen Lux Partner. Prosty zabieg, polegający na połączeniu w fundamencie materaca dwóch naturalnych pian Biogreen o twardości H3 i H2, na których wsparta została naturalna pianka termoelastyczna Viscogreen, pozwolił na stworzenie komfortowych warunków snu dla osób o znacznej różnicy w masie ciała.

CZYTAJ:  Materasso Ferreti Sleeping Solution

materace partnerskie

Twardsza wersja daje bardziej stabilne podparcie, a jednocześnie zachowuje niesamowitą elastyczność i sprężystość oraz ergonomiczne podparcie na całej linii ciała śpiącego. Bardziej miękka strona pozwala uniknąć zbyt dużych nacisków ze strony twardych materiałów, zapewniając jednocześnie tak samo stabilne podłoże i niemal natychmiastową adaptację do naturalnych krzywizn ciała. Dzięki temu każdy z partnerów ma gwarancję głębokiego, prawidłowo przebiegającego snu (ile powinniśmy spać, by się wysypiać przeczytasz na naszym blogu o materacach), regenerującego nie tylko ciało, ale i umysł. A jak wiadomo – człowiek wyspany jest bardziej optymistycznie nastawiony do życia, mniej konfliktowy, bardziej odporny na czynniki stresogenne. Wszyscy wiemy to z własnego doświadczenia.

materace partnerskie

Zdecydowanie warto zainteresować się ofertami materaców partnerskich. Ten wybór pozwala znacznie poprawić jakość naszego snu i życia. Cytując bowiem Marcela Archarda: „Ludzie wierzą, że aby osiągnąć sukces trzeba wstawać rano. Otóż nie – trzeba wstawać w dobrym humorze”. Materace partnerskie sprawią, że obydwoje wstaniecie w dobrym nastroju.

CZYTAJ:  Sowa, skowronek, a może niedźwiedź? Rytm dobowy i sen

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ