łóżko

Korpus łóżka – jaką wybrać podstawę łóżka?

2

Na rynku dostępna jest szeroka gama łóżek i innych akcesoriów do sypialni. Jednak czy wiesz, że firma Materasso proponuje swoim Klientom łóżka specjalnie dopasowanie do ich indywidualnych potrzeb? Korpus, zagłówek, stelaż, materac i nóżki – to elementy, które możesz w dowolny sposób skomponować, by uzyskać mebel w pełni odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Warto zatrzymać się nad tym tematem, ponieważ łóżko to miejsce, w którym spędzasz dużo czasu, a dobry sen w dużej mierze warunkuje Twoje samopoczucie i produktywność.

Rodzaje korpusów

Materasso oferuje swoim Klientom 5 rodzajów korpusów:

  1. Design Bed
  2. Korpus łóżka z pojemnikiem
  3. Łóżka Maxi 32 cm
  4. Łóżka kontynentalne (Boxspring)
  5. Łóżka typu Boxspring Mobil

Design Bed

To tradycyjny korpus łóżka tapicerowanego, który można połączyć z dowolnym zagłówkiem oraz stelażem – od najprostszego po ten z płynną, elektryczną regulacją.

Niewątpliwą zaletą tego typu korpusu jest jego uniwersalność oraz to, że dostępny jest w kilku wersjach szerokości (5, 8 cm) oraz wysokości: 15, 30 i 35 cm.

Korpus łóżka z pojemnikiem

To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wykorzystać dodatkowe miejsce, jakie daje przestrzeń pod łóżkiem. Korpus o szerokości 5 lub 8 cm wyposażony jest w metalowy pojemnik, w którym z łatwością przechowywać można np. dodatkową pościel lub sezonową odzież. Metalowy stelaż unoszony jest od frontu łóżka za pomocą specjalnych siłowników.

Ważną zaletą tego rozwiązania jest łatwy dostęp do wnętrza pojemnika oraz możliwość szybkiego demontażu jego dna, co znacząco ułatwia utrzymanie czystości pod łóżkiem. Specjalny system podtrzymuje i zabezpiecza stelaż przed „przełamywaniem” się do środka. Korpus dostępny jest w dwóch wysokościach: 30 i 35 cm.

CZYTAJ:  Jak zaprojektować sypialnię, by lepiej się w niej spało?

Korpus Maxi 32

To rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które chcą zrezygnować z tradycyjnych ram, jednocześnie zachowując możliwość wykorzystania dodatkowej przestrzeni pod łóżkiem.

Brak ram stanowi ogromną zaletę – minimalizuje ilość miejsca, jaką zajmuje łóżko, a to bardzo ważne szczególnie tam, gdzie sypialnia jest niewielka i liczy się każdy centymetr. Jeśli kwestia rozmiaru nie jest sprawą priorytetową, warto zaznaczyć, że rezygnacja z tradycyjnej ramy pozwala cieszyć się większą powierzchnią do spania, ponieważ w tym przypadku szerokość łóżka jest równa szerokości materaca.

Łóżko kontynentalne (Boxspring)

To zaawansowany system do spania o bardzo charakterystycznej budowie. Składa się ono z 2, a nawet z 3 rodzajów materacy.

W dolnej części umieszczony jest tzw. boxspring (w dosłownym tłumaczeniu „skrzynia ze sprężynami”). Jest to materac na ramie zawierający sprężyny bonellowe. Średnia wysokość boxspringu waha się od 30 do 35 cm, a jego zadanie polega na stworzeniu podparcia dla materaca właściwego.

Drugim elementem jest materac, który powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Trzecią warstwą może być toper, czyli cienki materac wierzchni.

Zaletą łóżek kontynentalnych jest wyjątkowy system podwójnego kopiowania naturalnych krzywizn ciała. Podniesiony zostaje tym samym komfort i wygoda użytkowania niedostępna przy innych rozwiązaniach. Dużym plusem jest również to, że dzięki takiej budowie powierzchnia spania znajduje się dość wysoko nad podłogą. Dzięki temu wygodnie można z niego wstać i położyć się. W tego typu łóżkach utrzymana jest również bardzo dobra wentylacja materaca, również od spodu.

CZYTAJ:  5 powodów, dla których warto zainwestować w dobry materac

Korpus Boxspring Mobil

To łóżko kontynentalne, które dodatkowo wzbogacone zostało funkcją płynnej regulacji kąta pochylenia strefy nóg i głowy. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota i możliwe jest dzięki zastosowaniu elektrycznych silników.

Nieocenioną zaletą tego korpusu jest możliwość łatwego przyjęcia dogodnej pozycji – innej do spania czy czytania, innej w przypadku uczucia obolałych nóg. Podobnie jak w tradycyjnych łóżkach kontynentalnych, łóżka Boxspring Mobil zapewniają doskonałe dopasowanie się do naturalnych krzywizn ciała, pozwalając na optymalne jego podparcie. Łóżka te doskonale współpracują z nowoczesnymi materacami termoelastycznymi, wysokoelastycznymi oraz lateksem.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ