materac regulujący temperaturę

Materac regulujący temperaturę

6

Śpisz dobrze i nieprzerwanie przez całą noc? Jeśli tak, to masz powód do zadowolenia. Niestety wiele osób wybudza się ze snu, co skutkuje ich późniejszym zmęczeniem czy drażliwością podczas dnia. Częstym powodem przerywanego snu jest nieodpowiednia temperatura otoczenia, w jakim śpimy. Co może pomóc? Materac regulujący temperaturę.

Gospodarowanie ciepłem

Materasso ma w swojej ofercie materac Thermo Silver, który właśnie reguluje temperaturę. W jaki sposób to robi? Zawiera mikrokapsułki PCM (Phase Materials Change), które mają zdolność pochłaniania ciepła wydzielanego przez ludzkie ciało. W ten sposób piana materaca chroni użytkownika przed nadmiernym przegrzaniem oraz wyziębieniem. Zachowując stałą temperaturę, zapewnia spokojny i komfortowy sen. Dzięki zastosowaniu trzech warstw różnych pianek stwarza dobre warunki ortopedyczne i stabilne podparcie, dopasowane do indywidualnej budowy ciała. Materac nasączony jest też cząsteczkami soli srebra o działaniu antybakteryjnym, które sprzyjają utrzymaniu higienicznych i zdrowych warunków nocnego odpoczynku.

Komfort termiczny

Drugim z materacy regulujących temperaturę jest materac Thermogel wykonany z pianki termoelastycznej. W jego konstrukcji zastosowano kombinację sześciu warstw pianek zapewniających stabilne podparcie dla kręgosłupa i stawów. Jedną z nich jest nowoczesna pianka Polargel z żelem, której przewiewność pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury i materaca, i ciała. Warstwa pianki ThermoGel przechowuje ciepło, ochładzając tym samym organizm, kiedy ten ma za wysoką temperaturę, i ogrzewając przy spadku ciepłoty ciała. Ta funkcja termoregulacji objawia się zmianą barwy pianki w zależności od jej temperatury. Otwartokomórkowa struktura warstwy Eliocell zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, która ogranicza nadmierną potliwość podczas snu i powstrzymuje gromadzenie się wilgoci wewnątrz materaca.

CZYTAJ:  Komfort termiczny podczas snu – jak o niego zadbać?

Spokojne sumienie

Regulacja temperatury w materacach uzyskana z pomocą nowoczesnych materiałów jest dobrodziejstwem, w które warto zainwestować. Odpowiednia temperatura ciała i otoczenia przyczynia się do dobrego snu, a sen wpływa na nasze zdrowie i wszystkie dziedziny życia. Termoregulacja w połączeniu z właściwościami termoelastycznymi obu materacy zmniejszającymi nacisk na mięśnie oraz stawy wspomaga regenerację całego organizmu. Bo nieprawdą jest, że „sen jest dla słabych”. Branie odpowiedzialności za swój sen jest przejawem mądrości i szacunku do samego siebie.

CZYTAJ:  Spanie podczas upałów. Jak sobie radzić?

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ