pianka neroli

Kiedy pomarańcze kwitną w Twojej sypialni

Za co kochamy piękne zapachy? Za przywoływanie wspomnień o najlepszych wakacjach? A może o najwspanialszych osobach? Czując aromat porannej kawy, od razu łatwiej wstać z łóżka. Zapachy poprawiają samopoczucie, dlatego przeniesienie ich do sypialni było świetnym pomysłem. I to przeniesienie nie byle jakie… Poczujcie aromat kwiatów gorzkiej pomarańczy, który ma w sobie pianka Neroli. Jak to możliwe?

Dobroczynne aromaty

Aromaterapia jest z powodzeniem stosowana już od czasów starożytnych. Rośliny potrzebne do przygotowania olejków eterycznych były wówczas stosowane do celów dekoracyjnych, leczniczych, ale też praktycznych: odświeżania, dezynfekcji, namaszczania oraz kąpieli. Leczenie i uszczęśliwianie za pomocą olejków eterycznych cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem do dzisiaj. Posiadają one różnorodne właściwości – pobudzają, ale też uspokajają. Relaksują i ułatwiają zasypianie, co jest szczególnie ważne dla poprawy jakości snu. Olejki eteryczne, połączone z kremami czy balsamami, to także wiele pielęgnacyjnych właściwości dla skóry. A ich mieszanki dodawane do perfum tworzą ukochane zapachy, które towarzyszą nam na co dzień.

Olejek neroli

Olejek neroli to naturalny olejek z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Drzewa te pochodzą z południowo-wschodniej Azji, a obecnie uprawiane są i rosną dziko na Haiti, we Francji, Hiszpanii i Włoszech. I to z tym ostatnim państwem wiąże się nazwa olejku i historia jego powstania. Pod koniec XVI wieku księżniczka Marie Anne de La Tremoille zaczęła używać otaczających ją zapachów w życiu codziennym – dodawała ich aromat swoim ubraniom i kąpielom. Jako pierwsza pozyskała olejek z kwiatów gorzkiej pomarańczy, który w krótkim czasie stał się popularny wśród mieszkańców całego miasta. A tym miasteczkiem była właśnie włoska Nerola. Aby otrzymać litr olejku, należy zdestylować parą wodną aż tonę płatków kwiatu pomarańczy. Ze względu na ten wymagający proces produkcji olejek jest jednym z najdroższych na świecie. Jego zapach jest świeży i kwiatowy. W pielęgnacji skóry ma działanie wygładzające i odmładzające, przeciwbakteryjne i antyseptyczne, łagodzi podrażnienia, matuje tłustą cerę, a suchą nawilża.

CZYTAJ:  Viscogreen Lux versus Monaco Dream

Pianka Neroli

Pianka Neroli, produkowana w słonecznej Hiszpanii,  to wyjątkowe połączenie wygody i aromaterapii. Pierwsze z nich zapewnia wysokoelastyczna piana o gęstości wynoszącej 60 kg/m3, a drugie to ukryty wewnątrz pianki olejek neroli, który pod wpływem ciepła ciała uwalnia swoje aromaty. Zmniejsza on zmęczenie i stres, rozluźnia oraz ułatwia zasypianie. Pianka Neroli to związek przyjemnego z pożytecznym. Znajdziemy ją m.in. w materacu Neroli Energy, który łączy w sobie nowoczesną pianę żelową Greengel oraz aromatyczną pianę Neroli, tworząc przyjemny, komfortowym mikroklimat snu.

CZYTAJ:  Lateks naturalny – bardzo częste kłamstwo w ustach sprzedawców

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ