viscogreen lux

Viscogreen Lux versus Monaco Dream

Czyli doskonała twardość versus inteligentne zapamiętywanie.

Viscogreen Lux

Materac Viscogreen Lux to jeden z najtwardszych materacy wykonanych z pianki wysokoelastycznej, jakie obecnie dostępne są na rynku. Doskonały dla osób, które najlepiej wysypiają się się na twardej, a jednocześnie dobrze dopasowanej, elastycznej i przewiewnej powierzchni. Podstawę materaca stanowi blok piany Biogreen – naturalnej piany o doskonałych właściwościach, stworzonej na bazie oleju rycynowego. Ponadto na jednej ze stron materac wzbogacony jest dodatkową warstwą piany termoelastycznej Viscogreen, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Materac Viscogreen Lux wyposażony jest w jeden z ciekawszych pokrowców stosowanych przez firmę Materasso: pokrowiec Eucallyss – dodatkowo pikowany, zawierający specjalny pas wentylacyjny, który – dzięki nasączeniu naturalnym wyciągiem z eukaliptusa – odstrasza komary. Można go z łatwością zdjąć i prać w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

CZYTAJ:  Rośliny do sypialni - 6 propozycji

Monaco Dream

Monaco Dream to z kolei materac partnerski z kolekcji Exclusive. Zbudowany z 2 warstw naturalnej piany Biogreen o zróżnicowanych stopniach twardości – h2 i h3. Dodatkowo materac wyposażono w specjalną, 6-centymetrową warstwę piany Mindfoam. Jest to materiał, który zmienia swoją twardość pod wpływem nacisku i temperatury, dopasowując się do kształtu ciała i zapamiętując go. Dzięki tym właściwościom możliwe jest uzyskanie optymalnego podparcia dla kręgosłupa, co zwiększa komfort podczas snu, zapewniając fantastyczny relaks i regenerację.

CZYTAJ:  Kiedy wymienić materac na nowy?

Materac wyposażony jest w pokrowiec Silver z technologią Silver Protect (jonizowany srebrem), dzięki czemu zmniejsza ilość bakterii i mikroorganizmów, jakie mogłyby się w nim osiedlić, nawet o 90%. Jest więc szczególnie polecany dla alergików. Przyczynia się do redukowania nieprzyjemnego zapachu i minimalizuje ryzyko powstawania pleśni. Dla osiągnięcia maksymalnego komfortu pokrowiec wyposażony jest w dodatkową warstwę pianki termoelastycznej i można go prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza.

Viscogreen Lux

           Monaco Dream

Materiał wykonania

Biogreen + Viscogreen

Biogreen + Mindfoam

Pokrowiec

Eucallyss

Silver

Temperatura prania pokrowca

40 stopni Celsjusza

60 stopni Celsjusza

Grubość (cm)

21

24

Poziom twardości

H2, h3

H2, h3

Materac dwustronny

Nie

Tak

Materac antyalergiczny

Tak

Tak

Maksymalne obciążenie

170 kg

130 kg

Klej wodny Simalfa

Tak

Tak

Materac rehabilitacyjny

Tak

Nie

 

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ