pianki wysokoelastyczne

Szwajcarska precyzja w materacach

Czy szwajcarską precyzję można odnaleźć w branży materacowej? Owszem! Takie materiały w swoich materacach wykorzystuje firma Materasso. Pianki wysokoelastyczne AventO2 i EvoPoreHRC są obecnie jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów do produkcji materaców. Zapewniają trwałość i doskonały komfort użytkowania. Tajemnica ich wyjątkowości tkwi w użyciu do ich produkcji szwajcarskich roślin oraz naturalnych olejów pozyskiwanych z lawendy. Brzmi ciekawie?

Czym są pianki wysokoelastyczne w materacach?

Pianka wysokoelastyczna użyta w materacu, jak sama nazwa wskazuje, cechuje się bardzo wysoką elastycznością i sprężystością. Posiada też dużą plastyczność i gęstość. Dzięki wszystkim tym parametrom bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała osoby, podczas wypoczynku. Odpowiednio podpiera całą sylwetkę, łącznie ze stawami kolanowymi,  dzięki nieskończonej ilości punktów podparcia. Dzięki temu możemy cieszyć się  wygodnym snem, podczas którego mięśnie i układ kostny mogą odpoczywać. Kręgosłup leżący na takim podłożu z łatwością może przyjąć zdrową i anatomiczną pozycję linii prostej. Przy tym pianka ta jest bardzo wytrzymała i wysoce odporna na deformacje, dzięki znikomemu poddawaniu się procesowi utleniania. Jest to również materiał antyalergiczny i antybakteryjny – zapobiega rozwojowi roztoczy i drobnoustrojów wewnątrz materaca, bez użycia środków chemicznych. A dzięki dobrej cyrkulacji powietrza uniemożliwia pojawienie się wilgoci, grzybów i pleśni.

Pianka AventO2

Do produkcji tej pianki użyto szwajcarskich roślin oraz olejku z lawendy. To rewolucyjne połączenie siły natury oraz nowoczesnej technologii dało piance AventO2 niezwykłą zdolność dopasowywania się do krzywizn sylwetki. Lawenda korzystnie wpływa na ciało i umysł, które mogą się efektywnie zrelaksować i zregenerować, przyśpiesza też proces zasypiania i lepszy, głęboki, zdrowy sen, zgodny z fazami REM. Jest to też naturalny środek antybakteryjny, doskonale izolujący szkodliwe dla zdrowia ludzkiego mikroorganizmy.  Za sprawą odpowiedniego procesu wulkanizacji AventO2 stała się odporna na utlenianie, a więc i niezwykle mocna oraz trwała. Ma otwartokomórkową strukturę, która ułatwia oddychanie materaca i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Tą wysokoelastyczną pianę znajdziemy m.in.  w materacu Swiss Magic. Sprawdzi się on u osób ceniących sobie zdrowy i spokojny sen, a także u przewlekle chorych. Bowiem dzięki specjalnym nacięciom na powierzchni materaca zminimalizowane zostaje ryzyko pojawienia się odleżyn, a ergonomiczny układ siedmiu stref twardości pozwala na przyjęcie prawidłowej pozycji snu.

CZYTAJ:  5 prostych sposobów na to, jak odświeżyć materac

Pianka EvoPoreHRC

Jedną z najbardziej nowoczesnych pian produkcji szwajcarskiej, którą znajdziecie w materacach Materasso, jest ekologiczna pianka EvoPoreHRC. Ten nowoczesny materiał charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na takie czynniki powodujące utlenianie piany, jak wilgoć, temperatura, duże naciski punktowe. Dzięki temu jest to doskonałe rozwiązanie w materacach dla osób o znacznej masie ciała. Materace produkowane w oparciu o tą rewelacyjną pianę charakteryzują się dużą nośnością, a przede wszystkim nie tracą swojej twardości w trakcie użytkowania. Nie do przecenienia jest też fakt, iż do produkcji tej piany zużywa się znacznie mniejsze ilości energii, wody oraz innych zasobów naturalnych Ziemi, co czyni produkt bardzo ekologicznym. Struktura piany, złożona z milionów komórek pozwala także pianie naturalnie oddychać, zapewniając tym samym w materacu bardzo dużą przewiewność, a tym samym odpowiednio suchy, mikroklimat snu. Dlatego ta rewelacyjna piana stosowana jest w wysokiej klasy materacach, jak np. ergonomicznym materacu Swiss Energy, czy hicie rynkowym, jakim jest materac Thermo Silver.

Technologia połączona ze szwajcarską dokładnością pozwala tworzyć materace z najwyższej półki, które będą służyć nam przez lata. Można oczywiście kupić materac z tańszych materiałów, ale jak często za tani produkt płacimy dwa razy? Czy warto ryzykować zdrowiem podczas użytkowania materaca, gdy z biegiem czasu zmienia on gwałtownie swoje parametry?

CZYTAJ:  Co położyć na materac?

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ