trwały materac czyli jaki

Trwały materac, czyli jaki?

15

Dobry materac powinien odpowiednio wspierać całe ciało podczas snu, być wygodny oraz dopasowany do potrzeb i preferencji. Czego jeszcze oczekujemy od materaca, który kupujemy na długie lata i za niemałe pieniądze? Oczywiście, żeby był trwały. Tylko jak zdefiniować trwały materac?

Trwały materac

Nikt z nas nie lubi wydawać pieniędzy na coś, co zaraz się zniszczy albo straci swoje pierwotne właściwości, prawda? Tak samo jest z materacem. Trwałość materaca oznacza jego żywotność, która im dłuższa, tym lepiej. Odpowiedni materac jest wsparciem nie tylko dla naszego kręgosłupa, ale też zdrowia i dobrego samopoczucia. Co zapewnia trwałość materaca? Jego wnętrze, czyli materiał, z którego został wykonany. Wytrzymałe materace to takie, które nie są podatne na deformacje, odkształcenia, wgniecenia. I takie właśnie są materace z pianek wysokoelastycznych – niezwykle elastyczne, sprężyste, plastyczne i o dużej gęstości. A to gwarantuje idealne dopasowanie się do kształtu i ciężaru ciała użytkownika.

Ale to nie wszystko jeśli chodzi o trwałość. Specjalny proces wulkanizacji sprawia, że pianka jest odporna na utlenianie się pod wpływem powietrza, temperatury, promieniowania UV i wilgoci. Dzięki temu nie kruszy się, nie rozwarstwia i nie odkształca. Można się więc cieszyć solidnym materacem przez wiele lat. Piankami o wyżej wymienionych właściwościach są nowoczesne, szwajcarskie pianki, które gorąco polecamy: pianka Avent02 oraz pianka EvoPoreHRC.

CZYTAJ:  Spanie na brzuchu czy na plecach - co szkodzi Twojemu kręgosłupowi?

Pianka AventO2

Do jej produkcji użyto szwajcarskich roślin i lawendowego olejku. A jak wiadomo, lawenda wpływa korzystnie zarówno na nasze ciało, jak i umysł – relaksuje i regeneruje. Pianka posiada otwartokomórkową strukturę, która zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca na zewnątrz. Ogranicza to możliwość pojawienia się i rozwoju roztoczy, grzybów i pleśni. Ułatwia to też regulację i zachowanie odpowiedniej temperatury ciała śpiącej na materacu osoby. W ciepłe dni ciało się nie przegrzewa, a w mroźne – nie marznie. Pianka AventO2 jest elastyczna i sprężysta, co wpływa na zminimalizowanie jej nacisku na ciało i zapewnienie bardzo dobrego wsparcia dla całej sylwetki. Z pianki tej stworzony został trwały materac Swiss Magic.

CZYTAJ:  Odpowiednia wentylacja materaca

Pianka EvoPoreHRC

Tę piankę można bez przeszkód nazwać niezniszczalną. To synonim długiej eksploatacji przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Rozwinięcie skrótu „HRC” to „High Resilience Climate”, co odnosi się do jej wysokiej odporności na wilgotność i temperaturę powietrza oraz skóry użytkownika. A te działają niekorzystnie na właściwości i trwałość pianek – rozmiękczają je, a także zmniejszają możliwości podpierania ciała i dopasowania się do jego krzywizn. W testach sprawdzających parametry trwałości pianka EvoPoreHRC uzyskała o 40% lepsze noty od pianki HR oraz pianki lateksowej. Nie ulega więc wątpliwości, że materac z pianką EvoPoreHRC to trwały materac. Przewiewny i pozwalający utrzymać optymalna temperaturę ciała jest średniotwardy materac Swiss Energy, który polecamy.

Dołącz do facebookowej grupy dbających o dobry sen i razem porozmawiajmy o wysypianiu się ↷
KLIKNIJ